Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Deníček 2009


vanoce-09-229.jpgVánoce - Letošní Vánoce pro nás letos byly jedny z nejsmutnějších vůbec ... byli jsme poprvé bez dědečka, který nás na podzim opustil :o(( Ale i přes všechno jsme prožili spokojené svátky. Štědrý den jsem prolumpačil společně s Mikynkem a druhý den jsme se rozjeli za Kačenkou. Všude mi bylo moc prima a jakby taky ne, když jsem dostal kupu dobrůtek a nové dva gumové kamarády oslíky, kteří hned dostali jména ...oranžový je Pomík a zelený Esmík :o))vanoce-09-227.jpg Hned jsem si je zamiloval a na střídačku si je nosím do pelíšku, kde pak s nima spokojeně spinkám :o)) Vůbec nikomu je nechci půjčovat...Vánoce utekly jako voda a už tady byl konec roku a Silvestr. Toho se páníci nemusí vůbec obávat, protože jsem malý hrdina a vůbec mi nevadí celý ten "rachot" z ohňostrojů a rachejtlí. Celý den jsem si spokojeně prolenošil a vstup do dalšího roku jsem dokonce prochrupkal, vzbudil mě až příchod páníků, kteří byli koukat na "světýlka" :o))) Jsem prostě jejich zlatíčko, které bezmezně milují. Přeji všem kamarádům, aby celý rok 2010 prožili klidně a šťastně, obklopeni milujícími pániky ... žili spokojený psí život :o)))



Image Hosted by ImageShack.us




maxik-a-svetr-009.jpgmaxik-a-svetr-017.jpgMikuláš - Tak jako každý rok, i letos jsme při večerní procházce s paničkou potkali hodně zvláštní kamarády ... no byl jsem z toho pěkně vykulený. Už z dálky jsem jim dával vrčením najevo, že paničku rozhodně ubráním. Procházku jsme radši trošku zkrátili, abych se neuštěkal a šupajdili jsme domů. Jaké bylo překvapení, když mě doma čekal balíček plný dobrůtek ... dostal jsem svoje oblíbené rodeo tyčky, žužlačky a veliký pytlík piškotů ... to bylo překvápko ;o)) Prej to bylo jenom takové "zahřívací" kolo a to nejdůležitější teprve přijde ... tak šup, šup ať už je ten Ježíšek tady ;o))



Image Hosted by ImageShack.us



Zoubky - Na konec listopadu letos teda nezapomenu. Ráno jsme s páníkama vstali, udělal jsem si své raní kolečko a první zrada spočívala v tom, že jsem nedostal baštu :o(( Jakmile mně oblekli do svetříku a vyrazili jsme k autu, tak to jsem byl už definitivně neštastný ... u pana doktora jsem dostal dvě včeličky a po té druhé jsem usnul. Spinkal jsem dlouho a vzbudila mě až náruč mojí milované paničky a nepříjemný pocit v papulce. Pan doktor mě pochválil, že jsem šikulka a moc pěkně jsem držel. Doma jsem si ovšem zažil svoje ... ne a ne se probudit ... nožičky mě dlouho do večera neposlouchaly, čurkat mě vynášeli ven a pěkně mě ta papulka bolela ... pořád jsem se tulil u paničky na klíně a pěknou chvíli jsem plakal. Nezbylo mi nic jiného než tu bolest zaspinkat. Naštěstí mě to přebolelo a už v noci jsem vzbudil paničku a dožadoval se papání :o)) Teď mám zoubky jako perličky, ale na čistění zoubků hned tak brzo nezapomenu :o((



Image Hosted by ImageShack.us



Podzim - Každý rok nám podzim začíná pravidelnou návštěvou u pana doktora. Ani letos jsem nebyl ušetřen a pravidelné psí "STK" jsem si odbyl :o)). Pan doktor mě pochválil, ostříhal drápky, vyčistil kanálky a dostal jsem včeličku ... zkontroloval i zoubky. Ty už mám nejvyšší čásek vyčistit, i když se snažíme pravidelně čistit, používáme vodičku proti zubnímu plaku a dostávám hromady žužlaček na zoubky, tak i přesto jsem neunikl zubnímu kameni :o((
Tak mám na konec listopadu naplánované další "rande" s panem doktorem a přeleští mi zoubky, abych nebyl zbytečně brzy "pizizubka" :o))
. Ale první čištění po pěti letech není zase taková hrůza ;o)).
Image Hosted by ImageShack.usJinak si podzim a všeho toho krásně barevného listí užívám s páníkama jako pokaždé. Když počasí dovolí, neprší a trošku svítí sluníčko, tak neleníme a jdeme ven. To si to  pak moc užívám ... horlivě odepisuju všem pejskům kolem a skáču do sebemenší kupky listí, to rochnění si moc užívám. Když venku prší tak jsem zachumlaný pěkně doma v teploučku a chrupkám ... to prý nabírám sílu na další lumpárny ;o))


Image Hosted by ImageShack.us
 
 

ObrazekObrazekObrazekLéto - Letošní prázdniny byly ve znamení naprosté pohodičky. Přes celé prázdniny jsme byli na lumpačení dva - hlídali jsme naši sousedku Elišku. Ze začátku jsme byli trochu nejistí,jestli si na nás aspoň trošku zvykne a hlavně, abychom si  i my zvykli na dočasného nového člena v domácnosti. Někdy to sice nebylo jednoduché, ale my to zvládli :o)) Tak jsme měl chvíli "sestřičku" a hlavně dalšího parťáka na lumpačení :o)) Bylo to bezva !!!
ObrazekObrazekObrazekBěhem léta jsme se chodili koupat,procházkovali jsme a při té vší zábavě nás většinou doprovázel i náš věrný kamarád Sendy. Ten se nám nejvíce osvědčil při procházkách ve vyšší trávě. Vždycky jsme ho nechali,aby nám pěkně vyšlapal cestičku a my si pak pochodovali jako králové ;o)) Taky jsme byli týden na prázdninách u babiček, pěkně každý zvlášť. Maxík s Mikynkem a Eliška s Kačenkou - no když se my čtyři čertíci sejdeme,tak je to pěkná mela ;o))  Páníci jeli na dovču a my se museli na týden vzdát svých pelíšků - teda spíš postýlky páníků. Celý týden jsme byli ti největší hodňásci a přivítání s páníkama bylo veliké ... všichni jsme byli moc rádi, že jsme zase spolu ;o))
Tak jak rychle prázdniny přišly, tak rychle i utekly ... my jenom doufáme,že si ještě chvíli užijeme sluníčka a babího léta :o))


Image Hosted by ImageShack.us



maxik-5.narozky-003.jpg5.narozeniny - A jsem zase o rok starší ;o)) Ten čásek tak rychle letí,ani se nezdá,že už s páníkama válčíme pět let. I tento rok si na mě udělali čas a pěkně jsme to spolu oslavili.maxik-5.narozky-001.jpg Když přišli oba z práce tak mě čekala dlouhá procházka (kupodivu jsem si nedonesl klíšťáka :o)) a po procházce pořádný dlabanec a kupa dárečků!! Dostal jsem dortík, novou dečku do pelíšku, cestovní napaječku a spoustu kokinek a dobrůtek...pěkně jsem si pošmáknul :o)) Byly to moc prima narozky :o))



Image Hosted by ImageShack.us




ObrazekVelikonoce - Letošní prodloužený Velikonoční víkend jsme strávili "akčně" :o))
Protože bylo opravdu nádherně tak jsme výletovali a procházkovali,prostě jsme si užívali sluníčka a volna. Došlo na zkrášlení naší Kačenky...neunikla střihání. A i já jsem se letos dočkal svojí Velikonoční nadílky ... to byla bašta :o)). Jaro je v plném proudu a já jsem se strašně moc zamiloval do naší sousedky Elišky :o)) Pokaždé,když ji vidím tak ji celou opusinkuju, běháme a hrajeme si spolu....akorát nás moc hlídají...Eliška je ještě moc malá na štěníky :o)) Horší už to bývá večer...to celou noc proležím na chodbě a kňourám...čumáček nalepený na dveřích...tak moc se mi stýská :o(( To si mě paníci vezmou do náruče, pomazulkujeme se a po ujištění,že svoji "holku" uvidím ráno,konečně usnu. No je to ale s těma holkama trápení :o))


Image Hosted by ImageShack.us


 

Obrazek11.04.09 Výlet do lomu - Krásné počasí nás opět vytáhlo na prochajdu...tentokrát jsme jeli kousek autem a pak nás čekal výšlap na jedno úžasné místo - na zatopený lom. Voda tam byla nádherně čistá,modrá a kamarád Sendy mě tak nakazil svým Obrazeknadšením k plavání,že i já neplavec,jsem se osmělil a šel do vody aspon pacinkama...ale ještě byla studená.   Taky jsme narazili na jezírko se žabkama a tak jsme jim dali co proto :o). Páníci museli hlídat,abysme tam za nima nehupsli :o)) Prostě to byla paráda...doma mě čekala známá vanová očista a na co my jsme nenarazili ... na "přítulníka" klíšťáka :o(( Byl jsem statečný pejsek a vůbec jsem se necukal...páníci byli v odstranění klíšťáka bezbolestní. Ale i tak to byl super den :o))




Image Hosted by ImageShack.us





prochazka-008.jpg05.04.09 - Dneska jsme absolvovali s paničkou první velikou procházku do lesa "k vodě". Odpoledne nám zazvonil zvonek....dojel Lucky s páníkama a my jsme vyrazili. Venku nám krásně svítilo sluníčko, všude to tolik vonělo a my jsme měli s Luckynkem plno práce to všechno pořádně pročmuchat a označkovat :o))) Akorát v jednom místě u rybníku nás museli připnout na vodítko...nejdřív jsme nechápali proč,ale pak nám to ukázali. Všude bylo plno žabek...no byli jsme jako v obležení...byly všude...na cestě,v trávě a protože to byly nejspíš ropuchy, tak nás radši vedli na vodítku. My jsme prprochazka-005.jpgej takoví neposedové,že měli strach abychom si s nima trošku "nepohráli" a pak nám nebylo špatně...ropuchy jsou jedovaté :o(( Jinak se nám procházka moc líbila!! Dokonce jsme si s Luckynkem i zaplavali....on v potoce - tam já se neodvážím...a já doma pěkně ve vaně :o)) Tam mě panička šoupla jak jsme přišli domů. No musela následovat zákonitě pořádná očista...měl jsem nožky samé bláto a jako bonus jsme vyčesávali i bodláka...ale takové pořádné proběhnutí za trošku česání stojí  ne:o)))





Image Hosted by ImageShack.us



Obrazek29.03.09 - Tak konečně přišla řada se stříháním i na našeho Mikynka :o)) Přišel dopoledne na návštěvu a panička se už nemohla dívat jak je zarostený...pak už to jelo jako na drátkách.Miky musel pěkně poslouchat a bylo vidět,že mu to ani trošku nevadí. Asi byl rád,že ty jeho neposlušné vlásky trošku zkrotíme. Já jsem celou tu akci Obrazekpěkně z povzdálí sledoval - co kdybych taky přišel k úhoně :o)) Asi po hodinové piplačce jsme si dali s Mikym společnou očistnou koupel a po řádném vysušení jsme utíkali do postýlky...samozřejmě že do postýlky páníků, tam se totiž nejlíp lenoší. Jako správní lumpíci jsme si tam nanosili hračky,žužlačky a pěkně si tam lebedili :o)) Prý nás páníci ještě takhle hodné nezažili...no to teda nevím :o)). Den nám rychle utekl a přišel čas,kdy si "babička" přišla pro Mikyho. Jsem byl tak moc rád,že mám zase páníky jenom pro sebe a až do večera jsem se od nich nehnul ani na krok :o))


Image Hosted by ImageShack.us


ostyihany-012.jpg25.01.09 - Dneska jsem s páníkama oslavil svůj sváteček :o))
Ráno jsme s páníkama vstali...šel jsem s páníkem na raní venčení a když jsme se vrátili, tak mě čekala hromada dárečků. No nestačil jsem kulit očka :o)). Dostal jsem hromadu rodeo tyčinek - moje nejoblíbenější, balíček s kokinkama a šamponkem od Friskies, hlavně nového pískacího kámoše ...sobíka. Zsvatek-008.jpg toho jsem měl takovou radost  že jsem s ním celý den pískal ... a z toho měli velikánskou radost páníci :o)).Odpoledne nám vykouklo sluníčko a my vyrazili na prochajdu. Po cestě jsme se stavili i k Mikynkovi a tam jsem dostal plnou misku kuřecího masíčka...to byla bašta. Opravdu bych se nezlobil, kdybych oslavoval svátek každý den :o))



Image Hosted by ImageShack.us



snimek-039.jpg24.01.09 - Ráno nám zazvonil telefon ... volala paniččina mamka a bohužel nám oznámila velmi smutnou novinu. Dorinka, pejsek se kterým panička vyrůstala,náhle zemřela :o((( Byl to moc hodný pejsek a hlavně velikánský kamarád, který pomohl vyléčit nejednu paniččinu bolístku....bude nám moc chybět !!!!



Image Hosted by ImageShack.us


ostyihany-006.jpg14.01.09 - No a tak to dneska proběhlo....panička přišla z práce,šli jsme ven prohrnout chodník. Já v rychlovce početl vzkazíky a taky na některé odpověděl...při všem jsem stihnul po očku dohlížet na paničku. Všechno jsme pěkně uklidili a šupajdili do teploučka. ostyihany-009.jpgZa chvíli panička vytáhla svůj kufřík a už to jelo jako na drátkách....normálně mě ošmikala.Strojek jsme zkoušeli poprvé,šlo to parádně...akorát se s tím panička ještě moc piplá...ke konci jsem byl trošku netrpělivý.Ale ona panička určitě časem dostane ten správný grif  a půjde to rychleji.Páník přišel z práce domů a málem mě nepoznal...prej máme doma jiného pejska :o)) Tak jsem mu hned běžel dát moc pusinek,aby poznal  že jsem to já. I panička dostala hubánky,aby pánkovi nezáviděla a já tak poděkoval za nové "háro" :o))


Image Hosted by ImageShack.us


vanoce-08-014.jpg01.01.09 - Kamarádi a máme tady další roček :o)) My se vzbudili do dne jako z cukru. Všechno bylo krásně běloučké...já jsem byl netrpělivý a pořád jsem popoháněl páníky k procházce. Jakmile jsme vyšli ven,zabořil jsem čumáček do té běloučké nádhery a vůbec jsem ho nechtěl zvednout. Taky jsem si ze sněhu pořídil krásné bílé vousky :o)) Přečetl jsem si od všech sousedů a kamarádů vzkazíky ... no musím být přece informovaný,jak prožili Silvestr... taky jsem jim občas odpověděl :o) a šupajdil jsem se domů zachumlat do dečky. vanoce-08-028.jpgA celý den jsem s páníkama takto prolenošil,akorát k večeru se stavila na "čumáčkovou" Eliška a hned si začala půjčovat můj vánoční balonek...no, musel jsem si udělat pořádky a po celý zbytek večera jsem si ho usilovně hlídal. Myslím,že jsme ten první den nového roku prožili s páníkama v pohodě,klídečku a nezbývá než doufat,že se v tomto duchu bude ubírat i zbytek roku 2009 :o))